Chtěl bych jet na bohoslužbu a rozloučit se s přáteli

03.04.2024

My v Girasole z. s. Hustopeče věříme, že i v nejtěžších chvílích může jeden okamžik přinést nezměrnou radost a úlevu. Dnes se s vámi chceme podělit o příběh pana Ladislava, jehož přání jsme měli čest splnit.

Pan Ladislav čelil nesmírně těžkému období po diagnóze zhoubného nádoru, který způsobil vážné poškození jeho páteře a v konečném důsledku vedl k jeho ochrnutí. Jeho světem se stala jeho postel, kde každý pohyb přinášel bolest. Když jsme panu Ladislavovi nabídli možnost splnit jeho přání, s nadějí a odhodláním si přál ještě jednou se zúčastnit bohoslužby a rozloučit se s přáteli. 

Při splnění přání panu Ladislavovi jsme si vyzkoušeli, jak důležitá je pečlivá příprava a odbornost. Nejprve bylo nutné ulevit od bolesti pomocí silných analgetik, aby manipulace s pacientem byla co nejšetrnější. Poté jsme využili scoop rám pro bezpečný přesun na vakuovou matraci, která se přizpůsobí a zafixuje tělo pacienta, chrání páteř před pohybem (tím i bolestí) a potenciálním zraněním. Konečný přesun na sanitní lehátko, uvolnění matrace a šetrné napolohování nám umožnilo dopravit pana Ladislava na jeho cestu do Brna na bohoslužbu. 

Tato pečlivá kombinace záchranářských technik a empatie ukazuje, jak moc se snažíme každý detail promyslet, aby naše péče byla co nejkvalitnější. Den, který následoval, byl plný setkání, přátelství a přinesl dokonce i chvíle v přírodě, které pan Ladislav zakončil ve společnosti své milované manželky u sklenice piva (které měsíce nepil) a pizzy. Děkujeme personálu Klášterní taverna Rajhrad Taverna za velkou vstřícnost. Tento den ukázal, jak může být každý moment v životě (i v jeho závěru) cenný a naplněný. Několik dnů po splnění jsme přijali dar od pana Ladislava s dojemným komentářem:

"Děkuji za nádherný zážitek. Můj doprovod byl úžasný. I když trpím častými bolestmi v oblasti beder, tak v péči pana ředitele a jeho týmu jsem byl jako v bavlnce. Jsou to opravdu profesionální služby, které pacientům jako já, pomohou dobít baterky."

Ve chvílích, kdy se snažíme poskytnout nejlepší možnou péči a podporu našim pacientům, jsou taková slova a gesta neocenitelnou zpětnou vazbou, která nám ukazuje, že naše úsilí má skutečný dopad na životy lidí. Náš příběh je důkazem síly, odhodlání a empatie. Pan Ladislav nás včera opustil, ale jeho příběh a odvaha zůstanou s námi navždy.