Mezinárodní workshop

Vážení a milí,

dovolte, abychom Vás pozvali na mezinárodní workshop pořádaný v rámci projektu:

„Mosty z chudoby – strategie pro profesionály a komunity“.

Projekt Mosty z chudoby, spolufinancovaný prostřednictvím ESF a státního rozpočtu ČR, realizujeme od prosince r. 2012.  Autory konceptu Mosty z chudoby jsou američtí experti na problematiku chudoby a práci s lidmi ohroženými chudobou nebo žijícími v prostředí chudoby, Philip DeVol, Terie Dreussi Smith a Ruby Payne. Ve své filozofii pracují se skrytými pravidly socioekonomických tříd a možnostmi dostupných zdrojů jedince, komunity či společnosti. V této činnosti mají již více než 15 let zkušeností a dosahují významných úspěchů při začleňování osob žijících v chudobě do  pracovního procesu prostřednictvím navazujícího programu POKROK.  Mosty z chudoby jsou realizovány téměř ve všech státech USA, Kanadě, Irsku, Austrálii a také na Slovensku. Tam, kde Mosty z chudoby fungují, dochází nejen ke zlepšení situace osob žijících v chudobě, ale i k výraznému posílení zdrojů a spolupráce v rámci komunity a jejímu rozvoji.

Naším cílem je přenést tuto unikátní filozofii do prostředí České republiky. V rámci mezinárodního workshopu nám jeden z autorů, americký lektor Philip DeVol představí svou strategii a v průběhu 5ti denního tréninku v následujícím týdnu vyškolí 12 facilitátorů, kteří tuto metodu využijí při práci s příslušníky cílových skupin. Cílovými skupinami projektu jsou osamělí rodiče s dětmi, matky vracející se do zaměstnání po ukončení rodičovské dovolené a osoby opouštějící zařízení pro výkon ochranné či ústavní výchovy.  Na workshopu se rovněž představí zástupci irského a slovenského partnera projektu, od kterých můžete načerpat zkušenosti a příklady dobré praxe.  Na workshopu bude k dispozici tlumočník.

Zástupci neziskových organizací, státních institucí a účastníci komunitního plánování sociálních služeb se během dvoudenního workshopu seznámí s novou metodou práce s lidmi aktuálně ohroženými chudobou, nebo žijícími v prostředí chudoby. Semináře vedené Philipem DeVolem jsou interaktivní, bude prostor i pro vaše dotazy tak, abyste získali dostatek informací pro specifické podmínky vaší práce.

Účastníci workshopu mají zdarma zajištěno ubytování, celodenní stravování a obdrží osvědčení o absolvování workshopu.

Věříme, že oceníte jedinečnost této akce a zúčastníte se spolu s námi setkání s odborníky na problematiku chudoby, jejichž poznatky a informace můžete využívat v rámci své činnosti.

Bc. Gabriela Fellingerová, ředitelka Centra pro komunitní práci východní Morava, realizátor projektu

Mgr. Miroslav Prchal, předseda Girasole, sdružení pro pomoc a rozvoj, partner projektu

POZVÁNKA NA MEZINÁRODNÍ WORKSHOP.pdf (706,9 kB)

 

Přihlásit se můžete zde: PŘIHLÁŠKA

Projekt „Mosty z chudoby – strategie pro profesionály a komunity“, reg. č. CZ.1.04/5.1.01/77.00281

Tento projekt je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

KONTAKTY

KANCELÁŘ:

Mrštíkova 122/1
693 01 Hustopeče

PRACOVIŠTĚ POLIKLINIKA
Domácí hospic, Poradna pro pečující, Dispečink

Hybešova 5 - budova polikliniky
693 01 Hustopeče
+420 775 246 954 dispečink info@girasole.cz
Vytvořeno službou Webnode