Žádost o očkování mobilní tým

Očkování první dávkou vakcíny bylo ukončeno. Přihlašování není možné. Na přeočkování druhou dávkou není nutné se přihlašovat, kontaktujeme Vás sami.


Postup jak na to:

1. Registrace v centrálním rezervačním systému

Před podáním žádosti je potřeba se nejdříve zaregistrovat v centrálním registračním systému. Zde jako místo očkování uvedete Nemocnice Břeclav, očkovací místo Břeclav a odešlete. Proveďte pouze registraci, žádný termín nerezervujte. Rezervace termínů se týká pouze zájemců, kteří se chtějí nechat naočkovat v Nemocnici Břeclav. Pro návštěvu mobilního týmu Vám termín přidělíme sami po vyplnění žádosti na této straně.

Pokud jste se ještě neregistrovali a potřebujete s registrací pomoc, zavolejte na naši Seniorlinku tel. 773 485 935.

Pokud jste se registrovali už dříve, neregistrujte se znovu. Dřívější registrace stačí.

2. Podat žádost

K podání žádosti je nutná registrace v centrálním registračním systému očkování. Žádost vyplníte ve formuláři vpravo. >>> 

Některé údaje jsou povinné a je třeba je uvést. Údaje slouží k identifikaci pacienta, sdělení adresy pro naplánování tras a místa očkování, telefonní číslo, na kterém Vás budeme kontaktovat několik dnů před očkováním.

Mohu požádat i jinak?

Ano, můžete zavolat na naši Seniorlinku tel. 773 485 935. Naše pracovnice s Vámi žádost projde a vyplní ji do systému za Vás.

3. Jak očkování proběhne?

Po odeslání žádosti Vás bude v následujících dnech kontaktovat telefonicky náš pracovník, který sdělí termín očkování a časové okno, ve kterém přijede očkovací tým. To vše v závislosti na kapacitě, dostupnosti vakcín, a možnostech týmu.

V dohodnutý den a hodinu k Vám přijede obvykle bílý automobil s nápisem GIRASOLE (případně modrá Škoda Octavia s nápisem "Škoda auto pomáhá"). Do Vaší domácnosti vstoupí 3 osoby - lékař/ka, sestra a zdravotník. Na požádání se prokáží průkazy. Nelekněte se, všichni budou oblečeni z důvodu prevence do ochranných pomůcek - pláště, respirátoru, štítu či brýlí. Všichni členové týmu procházejí pravidelným testováním na Covid 19 v pětidenních intervalech.

Lékař/ka s Vámi chvíli pohovoří o Vašich onemocněních, změříme Vám tlak krve a tělesnou teplotu. Informujeme o způsobu podání léku, možných rizicích a požádáme o podpis dokumentu Informovaný souhlas na důkaz toho, že jste byl/a se vším důležitým seznámen/a, informacím rozumíte a souhlasíte s podáním léku.

Následně sestra aplikuje injekci do deltového svalu (ramene) nedominantní končetiny.

Potom s Vámi ještě chvíli budeme pro případ komplikací. Počítejte s tím, že jedna návštěva bude trvat cca 30 minut.

4. Jak to bude s druhou dávkou?

Předpokládáme, že druhou dávku budeme aplikovat podobným způsobem, jako první. Vy už se nemusíte o nic starat, včas Vám dopředu zavoláme. Vše záleží na dostupnosti vakcín. Očkujeme vakcínou ASTRAZENECA. Základní informace o vakcíně ZDE, příbalový leták ZDE.

Budu něco platit?

Ne, nebudete. Vše je hrazeno z Vašeho zdravotního pojištění. 

Kdo očkování zajišťuje?

Očkování zajišťuje ve vzájemné spolupráci očkovací místo Nemocnice Břeclav p. o. a Girasole, sdružení pro pomoc a rozvoj z. s. Hustopeče. Očkování a distribuci vakcín koordinuje Jihomoravský kraj.

Přihlašování bylo ukončeno.