Pomozte mi, prosím, dostat mého raněného manžela z Ukrajiny!

18.10.2023

05:00, -3°C, Emergency hospital Ukrajina. Právě začalo plnění důležité mise a obrovského přání. Několikaměsíční snaha mladé ženy o záchranu svého těžce raněného manžela se konečně obrátila v dobrou a nadějnou budoucnost. Na palubě naší sanitky. Zachraňujeme. Držte nám palce.

Na sanitním lehátku leží Saša, manžel, táta a taky voják ukrajinské armády. Jeho četa dostala zásah dělostřeleckým granátem. Saša přežil. Jediný ze své jednotky. Střepiny mu polámaly nohy, ruce, zasáhly lebku. Žije. Saša má milující ženu Marii, která od vypuknutí války žije s jejich dětmi u nás v České republice. Ve chvíli, kdy Saša bojuje o život, Maria z Česka připravuje záchrannou misi svého manžela a táty jejich dětí.

Všichni to známe moc dobře. Jak moc pomáhá blízkost a pomoc milovaného člověka, když nám není dobře. Udělá nám čaj, polévku, pohladí, budí se při každém zakašlání se starostí, jestli je nám dobře a něco nepotřebujeme. Saša zůstal sám, polámaný, roztrhaný na druhém konci Evropy. Živý, ale bez kamarádů. On jediný ten výbuch přežil. Nakonec se vše povedlo díky neskutečnému odhodlání Marie zachránit svého manžela. Ona vše vybojovala, vyjednala skoro nemožné. Jenom její láska ji pomohla překonat všechny úřední bariéry. A jsme taky pomohli svým malým dílem. Teď už má manžela u sebe. Celá rodina i dětmi je pohromadě a Saša se může léčit obklopen svými nejbližšími. Celý příběh najdete dnes na Seznam Zprávy. Byla to výzva, jako každá cesta na Ukrajinu. Nestalo by se to bez Vás, dárců projektu Sanitkou na Ukrajinu. Díky vaší podpoře můžeme včas a rychle reagovat. Prosíme, pomáhejte nám dál naplňovat těžké životní osudy nadějí na lepší budoucnost.

O cestě napsaly Seznam zprávy: Z deseti mužů přežil sám. Sanitka přivezla raněného bojovníka do Česka.

Některé foto: Daniela Krásenská, Seznam Zprávy