Poradna pro pozůstalé

Co konkrétně poradna dokáže: 

  • pomoci zpracovat psychicky náročnou situaci ztráty pozůstalým všeho věku individuálně a s respektem, naslouchat a pomoci pochopit emoce v období truchlení

  • zodpovědět praktické otázky k tématům po ztrátě (pohřeb, administrativa, pozůstalosti, dědictví apod.)

  • poradit i těm, kteří se bojí o truchlícího známého a hledají cesty, jak jej podpořit

  • poskytnout literaturu, pro děti i dospělé, která svým tématem pomáhá pozůstalým lépe se vyrovnat se ztrátou milované osoby

Pozůstalostní péče

Pro všechny, kteří se nacházejí v situaci bezprostřední ztráty milované osoby je určena Poradna pro pozůstalé Girasole, kde nejen pečující, ale i další blízcí naleznou útěchu a potřebnou podporu v čase konfrontace se smrtí a ztrátou blízkého, o kterého se starali. 

Ve chvíli konfrontace s náhlou ztrátou blízkého pomáhá návazná podpora pozůstalým překlenout období truchlení a vypořádat se se situací snáze emočně i prakticky. Poradna tak pomáhá jednotlivcům z řad dospělých i dětí  se s nastalou situací vyrovnat co možná nejlépe a navrátit se tak do běžného životního režimu bez emoční zátěže. 

K návštěvníkům poradny přistupujeme individuálně, s respektem, úctou a pochopením, vnímáme jejich jedinečné potřeby a snažíme se maximálně pomoci. 

​Veřejné poradny pro pozůstalé rodiny v okrese Břeclav jsou poskytovány za finanční podpory nadace EP Corporate Group, více o projektu naleznete níže: 

Poradna pro veřejnost dostupná vždy v 
Úterý a Čtvrtek 8.00-12:00, 12:30 - 15:00 nebo po telefonické domluvě 

Girasole - Poradna pro pozůstalé

Hybešova 5, 693 01 Hustopeče

rezervace termínů telefonicky

+420 773 521 178

a.prchal@girasole.cz


Podpůrné aktivity v rámci poradenství pro pečující a pozůstalé finančně podporuje také Jihomoravský kraj.